Jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić manicure, aby był trwały i wytrzymały na uszkodzenia, warto postawić na rozwiązania hybrydowe, które przekonały do siebie już znaczną grupę miłośniczek zadbanych i pięknie wyglądających paznokci. Hybrydy można wykonać w niemal wszystkich gabinetach kosmetycznych, ale również przy odrobinie wprawy, można zrobić je samodzielnie w domu. Jak wygląda cały proces?

Co jest potrzebne, żeby zrobić manicure hybrydowy?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że lakiery hybrydowe utwardza się zawsze z pomocą specjalnej lampy LED lub UV. Jeśli pragniemy wykonywać manicure samodzielnie to pierwszy, dość spory wydatek.

Oprócz niej trzeba również zaopatrzyć się w trzy rodzaje lakierów: bazowe, główne oraz wykończeniowe.

Wybór właściwego zależy od indywidualnych preferencji. Warto też poczytać o popularnych markach takich jak Gel Polish opinie w Internecie.

Jak zrobić hybrydy?

Manicure zaczyna się od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia płytki z pomocą zmywacza. Po tym następuje nakładanie kolejnych warstw lakierów bazowego, głównego w wybranym kolorze, a na końcu wykończeniowego, który utrwala całość. Po położeniu każdej warstwy należy utwardzić lakier z pomocą światła lampy.

Tak wykonany manicure utrzyma się na płytce przez przynajmniej kilka tygodni.

 

Author: pieniadzewbanku.pl