Moje liczby oddzielone kropkami

Komputery, laptopy, telefony, tablety…itd. Można wymieniać jeszcze i jeszcze. To jest to, co dziś nas otacza i rządzi współczesnym światem. Dominacja elektroniki i przepływu informacji za pomocą internetu. Narzędzie niezwykłe, ale zaszyfrowane częściowo.

 

Każdy sprzęt posiada swój numer, który go identyfikuje. Jest to IP, czyli Internet Protocol. Jest to tak zwany protokół komunikacyjny, który zawiera cały zbiór reguł oraz poszczególnych kroków postępowania. Są one automatycznie wykonywane po to, aby możliwe było nawiązanie łączności oraz wymiana danych, które są nam potrzebne.
Jakie moje IP jest ? Łatwo to sprawdzić. Masz dwie możliwości. Pierwsza – drogą internetową. Są strony, na których od razu masz wyświetlony swój adres IP, nawet z geolokalizacją. Nie musisz nic więcej robić. Możesz również sprawdzić IP swojego komputera, nie używając do tego internetu. Wchodzisz w Start. Tam zazwyczaj po prosu możesz wpisać komendę cmd. Wyświetli Ci się aplikacja – wiersz polecenia. Otwierasz i wpisujesz kolejną komendę, która brzmi: ipconfig. Potem pokaże się adres IP komputera. To też nie jest trudne. Sprawdź od razu !

Author: pieniadzewbanku.pl