Lokata strukturyzowana zakłada jednoczesne lokowanie kapitału

W dobie dzisiejszej konkurencji ciężko czasami zdecydować się na jakąś ofertę. Dlatego niekiedy warto poświęcić odrobinę swojego cennego czasu po to by przejść się do placówki banku i porozmawiać z konsultantem w cztery oczy. Wówczas będzie on mógł wytłumaczyć wszystko dokładnie i zaproponować jaką ofertę, która będzie spełniała oczekiwania danego klienta.

Lokata strukturyzowana zakłada jednoczesne lokowanie kapitału

Nie każdy ma świadomość, że lokata strukturyzowana zakłada jednoczesne lokowanie kapitału. Gdy przejdziemy się do banku konsultant będzie musiał wszystko wytłumaczyć od A do Z, tak by każdy wiedział o wszystkich informacjach związanych z daną ofertą.
Lokata strukturyzowana to produkt, w którego skład wchodzą co najmniej dwa czynniki finansowe. Pierwszym jest lokata bankowa a drugim część inwestycyjna. Pierwsza część jest bezpieczna, która ma stanowić gwarancję tego, że po zakończeniu inwestycji otrzymamy zwrot części lub całości ulokowanych pieniędzy. Natomiast druga już taka nie jest. Aczkolwiek ma możliwość pomnożenia włożonego wkładu. Jednak jest to tylko możliwość. Niekiedy można stracić a nie zyskać i trzeba mieć tego pełną świadomość.

Author: pieniadzewbanku.pl