Bezpiecznie korzystamy z karty

Współcześnie wiele osób boi się o swoją sytuację materialną. Poszukujemy nie tylko stabilnego miejsca pracy czy też cenowych okazji, ale również możliwości bezpiecznego i komfortowego dokonywania płatności zarówno w Internecie jak i tradycyjnych sklepach. Jesteśmy również zachęceni do zrezygnowania z płatności gotówką ze względu na aktualną sytuację związane z epidemią. Pozostaje nam płacenie w większości miejsc karta, ale na szczęście nawet w małych sklepach dostępne są już terminale. Powiedzmy sobie dzisiaj o kilku faktach, które dotyczą takiego tematu jak bezpieczeństwo kart płatniczych.

 

Przede wszystkim zabezpieczeniem naszych płatności w przypadku korzystania z płatności kartą jest oczywiście pin. Też czterocyfrowy numer nie może dostać się do niepowołanych osób, dlatego też nie wolno to nigdzie zapisywać ani nikomu przekazywać. Nawet w trakcie dokonywania wypłaty pieniędzy z bankomatu czy też płacenia za zakupy starajmy się zakryć drugą ręką klawiaturę terminala w trakcie podawania pinu. Ważne jest również to, żeby zawsze dokładnie sprawdzać, czy po dokonaniu transakcji porządnie schowaliśmy naszą kartę. Istnieją nawet specjalne etui przeznaczone do takiego celu. W końcu łatwo o chwilę nieuwagi i nieszczęście gotowe. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli nasza karta zostanie zgubiona albo nawet skradziona, to mamy możliwość zablokowania dostępnych na niej środków dzwoniąc na specjalny numer kontaktowy lub logując się na stronie naszego banku czy też w aplikacji mobilnej. W ten sposób możemy szybko sprawić, że naszej karty nie będzie można użyć w bankomat ie czy też w trakcie płatności w sklepie.
Jak widać w dobie pandemii najbezpieczniejsza forma dokonywania płatności za zakupy jest karta płatnicza. Możemy z niej korzystać zarówno w wielkich marketach jak też w osiedlowych sklepach czy nawet ryneczku. To szybki, prosty a przede wszystkim bezpieczny sposób na opłacenie naszych zakupów, dlatego warto korzystać z niego jak najczęściej. W końcu to nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Author: pieniadzewbanku.pl