Żywienie najmłodszych

Powszechny dostęp do opieki medycznej wcale nie oznacza właściwego odżywiania. Młodzi rodzice często popełniają wiele błędów, nie pozwalają na żadne uwagi doświadczonych osób, a w konsekwencji cierpią na tym dzieci. Najmłodsi obywatele.

1000 pierwszych dni jest kluczowe dla rozwoju naszego dziecka. Nieprawidłowości wieku niemowlęcego są powielane w późniejszym okresie. Warto zwrócić uwagę, że po naszych ulicach porusza się coraz więcej otyłych dzieci. Stan odżywienia to wciąż trudny temat dla wielu opiekunów.
Początki bywają trudne, w pierwszym etapie zastanawiamy się kiery rozpocząć wprowadzanie posiłków stałych do diety dziecka. Rozszerzanie diety jest bardzo ważnym krokiem, mleko matki nie jest już jedynym pokarmem. Inną kwestią jest sól i cukier w posiłkach. Wciąż rodzice za dużo sztucznie doprawiają, nie potrafią oprzeć się pokusie, by chociaż trochę zmienić przepyszny, naturalny smak. Na podstawie tych pierwszych miesięcy kształtują się nawyki żywieniowe na długie kolejne lata. Stan odżywienia naszego dziecka zależy tylko i wyłącznie od nas. Często próbujemy ukryć przed sobą niewłaściwe postępowanie, oszukiwanie siebie wcale nie jest dobre, na pewno nie jest dobre dla naszego dziecka.

Otyłość wśród maluchów jest coraz powszechniejsza. Za mało owoców i warzyw, a zbyt wiele przekąsek, które mają negatywny wpływ na organizm. Warto trzymać się zasad prawidłowego odżywiania i zadbać o stan zdrowia naszego malucha, który niebawem będzie potrzebował więcej jedzenia.

Author: pieniadzewbanku.pl