uwzględniając 20 procentowy podatek oblicz odsetki od lokaty

Planujesz założyć lokatę? Nie zapomnij o podatku

Każdy z nas, kto chciałby żeby jego oszczędności pracowały na siebie szuka sposobów aby gdzieś te pieniądze ulokować. Najlepiej gdyby oszczędności przynosiły duże zyski i były całkowicie bezpieczne. Niestety kryteria te są praktycznie nie możliwe do zrealizowania, w zasadzie każda inwestycja niesie za sobą ryzyko utraty kapitału. Jednak najbezpieczniejszą, a zarazem najbardziej powszechną inwestycją jest lokata.

uwzględniając 20 procentowy podatek oblicz odsetki od lokaty

Gdy już wybierzemy z pośród wielu lokat, które obecnie są dostępne na rynku tą jedną, warto mieć na uwadze, że zyski z niej podlegają opodatkowaniu. Musisz teraz to uwzględnić aby obliczyć realne zyski z lokaty. Osoby kompletnie niezorientowane w tematyce lokat, nie posiadają wiedzy w tym zakresie. Nie jest to wytłuszczona informacja zamieszczona w broszurach i reklamach lokat. Zatem nie wtajemniczonym informacja zamieszczona drobnym drukiem po prostu umyka. Warto o tym wiedzieć aby uniknąć rozczarowania.

Objaśnienie: Pierwotny zysk z lokaty jest zyskiem brutto, od którego musimy jeszcze odjąć 19% podatku. Przyjmijmy, że zysk z lokaty wynosi 100 zł minus 19% podatku belki, daje nam 80 zł zysku netto. Zawsze pamiętaj aby stosować następującą metodykę, czyli: uwzględniając 20 procentowy podatek oblicz odsetki od lokaty, zaokrąglenie do 20 żeby łatwiej zapamiętać. ;p

 

Author: pieniadzewbanku.pl