Optymalizacja Lokaty – optymalizator lokat jednodniowych

Optymalizacja Lokaty

Optymalizacja lokat to niekonwencjonalne podejście do oszczędzania na lokatach. Optymalizacja lokat jest sposobem na uzyskanie oprocentowania wyższego niż to deklaruje bank. Pomysł optymalizacji lokat opiera się na specyficznym sposobie liczenia odsetek dopisywanych do początkowej sumy lokaty. Należy tutaj podkreślić, że optymalizacja ma sens jedynie w lokatach, które oferują dzienną kapitalizację odsetek tylko wtedy jest to opłacalne.

Idea optymalizacji jest prosta. Bank w zależności od kwoty jaką chcemy przeznaczyć na lokatę liczy odsetki w różny sposób. Jeżeli kwota jaką chcemy przeznaczyć po oprocentowaniu wynosi od 0 do 0, 49 gr. bank nie dodaje nic do kwoty lokaty. Natomiast gdy odsetki wynoszą od 0, 5 do 1 gr. bank dodaje nam 1gr. Mając wiedzę na temat tego jak bank zaokrągla odsetki można wykorzystać to tak aby odsetki były zaokrąglane w górę.

optymalizator lokat jednodniowych

Do wyliczenia kwoty przydać się może optymalizator lokat jednodniowych, ponieważ będzie to łatwiejsze niż samodzielne obliczenia. Optymalizatorem może być specjalnie do tego dostosowany arkusz Excel. Teoretycznie o ile jest to możliwe do wykonania z dostępnymi na rynku lokatami rozbijamy pierwotną kwotę na kilka, a nawet kilkadziesiąt. Otrzymujemy kilkadziesiąt lokat na określony procent. Każda z lokat obliczona jest tak aby odsetki były zaokrąglone, wówczas codziennie możemy dodatkowo zarobić do 0, 50 gr, a nasze pieniądze zarobią więcej niż przed podziałem.

Author: pieniadzewbanku.pl